ROLF HEINRICHS. Maleri, efterårslandskab med vand.
2148832. ROLF HEINRICHS. Maleri, efterårslandskab med vand.
Rolf Heinrichs, maleri, efterårslandskab med vand, olie på hardboard. Afbildning af et efterårsagtigt ydre med en vandmasse og en truende bjergkæde i baggrunden, signeret nederst til højre og med en selvklæbende etiket på bagsiden, 22,5x28,5cm (31,5x37,5cm).