Rektangulær form med 11 skuffer i flint. Grønne trækhåndtag.
Længde 36 cm. Højde 38 cm. Skuffebredde 15 cm.
Nogle kasser mærket "Elite" Rörstrand.
Kraftig Brugsslitage.
Træhylde med kraftigt slid og farvetab.
Æsker med farvetab og krakelering.
Flere kasser med revne. Salt, mel, pulveriseret sukker. Kardemomme, Allehånde.
Kraftig Brugsslitage.