Delt æble på træbund.
Grøn/sort glasur. Delvist forgyldt.
Monogram signeret og signeret på æblet.
Signeret på træsokkel.
Mærket Alf Ekberg. Atelje-Källna. Pl 4596 264 94 Klippan, Sverige. tlf. 0435-212 90.
Delt æble på træbund.
Signeret på træsokkel.