JOAN MIRÓ. "Catalonien avui".

JOAN MIRÓ. "Catalonien avui".
2138744. JOAN MIRÓ. "Catalonien avui".

Signeret og nummereret litografi 52/100. Buer vandmærke. Tryk "avant la lettre" af plakaten lavet til udstillingen på Palais de l'Unesco i 1981 76x56 cm.

I god stand. På bagsiden blæknummerering.

Nej, betales af sælger

Kunstner/designer

Joan Miró (1893–1983)

Få foretaget en gratis vurdering!

Nej, betales af sælger

Kunstner/designer

Joan Miró (1893–1983)

Antal besøg: 758