2138744. JOAN MIRÓ. "Catalonien avui".
Signeret og nummereret litografi 52/100. Buer vandmærke. Tryk "avant la lettre" af plakaten lavet til udstillingen på Palais de l'Unesco i 1981 76x56 cm.