ALEXANDER TAYLOR. Butterfly sofabord til Zanotta.

2136241. ALEXANDER TAYLOR. Butterfly sofabord til Zanotta.

Butterfly sofabordets modulære buede krydsfinerstel gengiver den elegante skønhed ved sommerfugleformen, og er lavet så let som muligt og forstærket i hjørnerne.
Alexander Taylor gør dette design til et komplet eksempel på en funktionel skulptur.

Materialer: Bukket krydsfinerstel fineret med sortlakeret eg. Top af hærdet glas.

Mål: H: 35cm, B: 90cm, D: 90cm.

Aldersrelateret brugstilstand, ridser, pletter, buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.263