213447. LOMMEUR, Lange og Söhne, Glashütte, 900/- sølv.
Lépine, nummer: 41299.
Stemplet 0.900, krone med halvmåne og fabriksmærke.
Urværk: Urskive: hvid emalje med arabertal og rosaforgyldte visere.
diameter: ca. 5,2 cm.
Samlet vægt: ca. 109,2 g.
Funktionel, uden garanti.
Lidt brugsspor. Små hårgrænser og genoprettet område på urskiven.
Lépine, nummer: 41299.
diameter: ca. 5,2 cm.
Samlet vægt: ca. 109,2 g.
Funktionel, uden garanti.