RUBY & SØLV ØRERINGE.

RUBY & SØLV ØRERINGE.
2132263. RUBY & SØLV ØRERINGE.

Et par oval-cut behandlede naturlige rubin ørestikker i sølv, monteret med sommerfugle ryg.

Klosæt til hver stud er en enkelt ovalskåret behandlet rød rubin ædelsten, der måler 8 x 6 mm ca.

Den samlede karatvægt af begge rubiner er ca. 2,00 ct.

Disse nitter er sølv, stemplet "925".

Samlet vægt: 1,7 gram.

Som ny/god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt: 1,7 gram.

Som ny/god.

Antal besøg: 373