2130250. ALEX KATZ. 'Anne', postkort, signeret.
Alex Katz (* 1927), 'Anne', postkort, håndskrevet signatur og dateret nederst til højre: '1.10.93', indrammet, billedmål: 10 x 15 cm, rammemål: 22 x 31 x 3 cm.