ÉMILE GALLÉ. Lampefod, Nancy, Frankrig, ca. 1900, signeret.

212848. ÉMILE GALLÉ. Lampefod, Nancy, Frankrig, ca. 1900, signeret.

Første periode. Dækglas i blåt mod hvid og gul baggrund. Syremat baggrund og poleret finish med rige detaljer. Graveret signering.

Højde 22,5 cm, diameter 11,3 cm.

Brugsslitage, overfladiske ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.249