2127987. GRAND, STEINWAY & SONS, NEW YORK, SERIENUMMER 212171, 1920'erne.
Plaque fra Lundholms Pianomagasin, Stockholm. Total bredde 144 cm, dybde ca 179 cm, højde 95 cm, højde med foldet låg 96,5 cm.
Denne vare kan ikke transporteres til et land uden for EU.
Ridser og mindre tab af maling. Noget kedelig lyd, trænger til gennemgang og evt renovation. Den klareste prut-tast lyder ikke. Fem hvide nøgler mangler elfenben, samt flere hvide nøgler med udskiftede knogleplader.