Sæt TENN. Lysestager og skål. 3 dele. BP, Hudiksvall og JL Hultman, Stockholm, 1929 og 1937.

212538. Sæt TENN. Lysestager og skål. 3 dele. BP, Hudiksvall og JL Hultman, Stockholm, 1929 og 1937.

Skål på fod med gennembrudte greb og indgraveret dekoration, højde 12 cm Stemplet dåse, tre skårne gedehoveder til Hudiksvalls byvåben, BP, C8 (1929) Et par lysestager med parrede lysestager med bladværk, bind højde 14 cm Stemplet svensk tin, JLH (JL Hultman), L8 (1937).

Brugsslitage En lysestage delvist smeltet ned.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.468