2113901. DONALD WILLIAM SADDINGTON (D.2013). MONETS HAVE.
akvarel, signeret, 35 cm x 24,5 cm, monteret og indrammet, 58,5 cm x 48 cm samlet, sammen med en anden af samme hånd, med titlen 'Spring Day, Poole Harbour', pasteller, signeret, 35 cm x 505,5 cm, monteret og indrammet, 56,5 cm x 72 cm samlet (2) * begge indskrevet på etiketter verso.