SPEJL, sen barok/rokoko, begyndelsen af 1700-tallet.

211344. SPEJL, sen barok/rokoko, begyndelsen af 1700-tallet.

Højde ca 162 cm.
Beklædt med forgyldte blydekorationer.

Slitage, mindre skader, renoveret og suppleret.
blomsterkrans i bunden dukkede sandsynligvis op i slutningen af 1800-tallet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 162 cm.

Antal besøg: 3.039