210234. SPISGRUPPE, teaktræ, udtræksbrædder, 5 dele, 1960'erne.
Stolene og bordben i birk, bordplade i teak.
Bordlængde 120, bredde 84, højde 74 cm Stoleryg højde 84, sædehøjde 46 cm.
Bordpladen fremstår med enkelte pletter samt mindre brugsspor og ridser.