SMYKKER, sølv, bronze, bl.a. Kalevala.

2094146. SMYKKER, sølv, bronze, bl.a. Kalevala.

Halskæde med vedhæng i form af et hjerte.
Kædelængde 38 cm, vedhængshøjde 4 cm.

Halskæde med vedhæng, gennembrudt.
Kædelængde 26 cm vedhæng højde 7,5 cm.

Øreringe 1 par total højde 3 cm.
Broche. 3,5 cm med nål.
Armbånd i sølv. længde ca 18 cm Broche i sølv med blå sten, længde 6 cm Halskæde med sten Længde ca. 48 cm.
Øreringe 1 par med sten, klips samlet længde 3,5 cm.

Slitage, ridser og mærker, oxidation.

Få foretaget en gratis vurdering!

Broche. 3,5 cm med nål.

Antal besøg: 778