Sæt , 18 dele, bestik, fade mv, 20. århundrede.

209019. Sæt , 18 dele, bestik, fade mv, 20. århundrede.

Skål CG Hallberg, diameter 9,5 cm Fad, med emaljemærke, diameter 12 cm Æske, mærket JMP, 8 x 8 cm Kop på træbund højde 7 cm Servietringe 2 stk, IGK og K Andersson Holder til tændstikæske, Stockholm, længde 6 cm Frugtknive , 2 stk, CC, længde 17,5 cm Skeer, 9 stk, forskellige varianter, længde 10-15 cm Vægt ca. 540 gram.

Tønde med emaljemærke, etui, servietringe, med gravering Større servietring knækket Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 918