HANS J WEGNER. SOFASOFA, teaktræ, Getama, Danmark 1960'erne.

2082078. HANS J WEGNER. SOFASOFA, teaktræ, Getama, Danmark 1960'erne.

Stemplet. Gult uldbetræk, teaktræ. Længde 195, sædehøjde ca 31 cm.

Ev. forkortede ben. Slitage, pletter, mærker.

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besøg: 4.692