LEOPOLD MORSING. Olie på lærred, portræt, signeret.
207704. LEOPOLD MORSING. Olie på lærred, portræt, signeret.
58 x 40 cm Beskrivelse på bagsiden Oberstløjtnant Hans Fredrik Kalmberg. f. Fagerhult s: n (Jönkopings 1.) 1734, d. 1814 Kopi 1960 af Leopold Morsing efter portræt af E Thelning på Frih. Rappe ved Kristinelund (25 km. sydv. Kalmar.)