KEITH HARING. Selvportræt. Pen-og-blæk tegning. Signeret K Hering og dateret -89.

206870. KEITH HARING. Selvportræt. Pen-og-blæk tegning. Signeret K Hering og dateret -89.

Signeret K. Haring -89 For en god ven KH
22x13 cm.
Bordstørrelse 38x29 cm.
Herkomst: Privat samling Antwerpen.

Ikke glaseret.
Ikke undersøgt uden for rammen.
Mindre folder.
Spor af blæk ved øret.

Kunstner/designer

Keith Haring (1958–1990)

Få foretaget en gratis vurdering!

22x13 cm.
Bordstørrelse 38x29 cm.

Ikke glaseret.
Mindre folder.
Spor af blæk ved øret.

Kunstner/designer

Keith Haring (1958–1990)

Antal besøg: 2.309