THOMAS COOPER MOORE. Maleri, engelsk flodlandskab, ca. 1860.

2067817. THOMAS COOPER MOORE. Maleri, engelsk flodlandskab, ca. 1860.

Thomas Cooper Moore (1827-1901), Malerier, engelsk flodlandskab, olie på lærred, ca. 1860 Afbildning af et sommerydre med flere figurer ved en flod i forgrunden, signeret nederst til højre og indskrevet på bagsiden, 29x44cm (37x52cm).

Lidt krakelering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Lidt krakelering.

Antal besøg: 911