BLOKPISTOLER, 1 par, britiske, midten af 1800-tallet.

2066461. BLOKPISTOLER, 1 par, britiske, midten af 1800-tallet.

Ottekantede riflede løb, signeret EW Bailey London, med prøvemærker, lager i hank, fold-ud aftrækkere, bæltekroge, savgrebsstempler, længde ca 22 cm.

Mindre slitage, arbejdsmekanisme.

Tema

Spring weapon & militaria sale

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 859