HELMUT REUTER. Maleri, vinterlandskab, Düsseldorf.
2062471. HELMUT REUTER. Maleri, vinterlandskab, Düsseldorf.
Helmut Reuter (1913-1985), maleri, vinterlandskab, olie på panel, Düsseldorf. Repræsentation af et vinterligt ydre med to figurer ved en sø i måneskin, signeret nederst til venstre og indskrevet nederst på rammen, 23x28cm (36x41,5cm).