HERRERING RUBY 12 CT. NATURLIG RUBY.

2058086. HERRERING RUBY 12 CT. NATURLIG RUBY.

Ringen er lavet af 925 sølv og stemplet, med højkvalitets 585 gul guldbelægning. Ringhovedet er sat med en ottekantet naturlig skakternet rubin omgivet af hvide naturlige baguetteskårne topaser på i alt ca. 12 øre
RG 62 ringhoved 22 x 16 mm, rubin 16 x 11,9 mm, vægt 8,5 gram.

Rigtig god stand, næsten aldrig brugt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 522