205505. SKÅLE, 3 stk, keramik, Rörstrand, Gustavsberg og Ekeby.
Skål, fajance, Stig Lindberg, Gustavsberg.
Skål, flinttøj, "Blue Fire", Rörstrand.
Skål, lertøj, Ingrid Atterberg, Ekeby.
Længde ca. 19-28 cm.
Brugsslitage. Fajancefad, krakelering og Kantstødt.