2054850. JOSEF PIEPER. malerier, interiør.
Josef Pieper (1907-1977), maleri, interiør, olie på lærred. Repræsentation af et interiør med frugtskål, melon og skal på et bord foran en blå væg med en dør, signeret nederst til højre og indskrevet på bagsiden af rammen, 59x71cm (66x78,5cm).