(89) JAGGEVÆR, svensk, Side by Side uden hammer, fremstillet hos Husqvarna, model 310 Luxury, kaliber 12/70, produktionsnr. 243081, se nr. SE0948259.

205439. (89) JAGGEVÆR, svensk, Side by Side uden hammer, fremstillet hos Husqvarna, model 310 Luxury, kaliber 12/70, produktionsnr. 243081, se nr. SE0948259.

, tønde længde 70 cm. Ca 1/1 + 1/2 choker, forlænget gangbro med krydsbolt, flammehærdet bundkøler med heldækkende rullegravering signeret Hans Svensson, rullegravering på tønderne og teksten "Husqvarna" i guld på gangbroen, rulle graveret stigbøjle med ejermonogram i guld, tophåndtag, udkaster, dobbelt aftrækker , netskåret frontstamme, lige engelsk træstempel med udskårne drops og netskåret stempelhals, netskåret bagdæksel.

NY.

Få foretaget en gratis vurdering!

NY.

Antal besøg: 9.111