KANDE I MIDDELÅRDEDESIGN. Messing, forsølvet. Sandsynligvis Tyskland, 1950'erne-1960'erne, 20. århundrede.

204617. KANDE I MIDDELÅRDEDESIGN. Messing, forsølvet. Sandsynligvis Tyskland, 1950'erne-1960'erne, 20. århundrede.

Glatvægget krop i lineært design. 2 konisk konvergerende kardele med et håndtag fastgjort til siden og en tud trukket ud af kroppen.
Højde 24 cm. maksimal diameter 14 cm.

Tegn på alder og brug.

Få foretaget en gratis vurdering!

Tegn på alder og brug.

Antal besøg: 1.040