FOTOGRAFISK LAMPE, glas og metal, rokokostil, poleret indretning, 1800-tallet.

204359. FOTOGRAFISK LAMPE, glas og metal, rokokostil, poleret indretning, 1800-tallet.

Rødt glas med poleret forgyldt dekor. Tulipanformet frostet kop.
Højde 86,5 cm.

Brugsslitage, lidt skævt i fastgørelsen til oliehuset.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 86,5 cm.

Antal besøg: 863