- ALTERMANN, HORST. Par force hunt, olie på lærred.

2039944. - ALTERMANN, HORST. Par force hunt, olie på lærred.

signeret nederst til venstre og påskrevet. "H. Altermann/ D.dorf", ca 60x80cm, indrammet, samlet mål ca. 72x94cm Altermann, Horst (1925-1978, Düsseldorf landskabs- og jagtmaler).

god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

god stand.

Antal besøg: 745