- ALTERMANN, HORST. Par force hunt, olie på lærred.
2039944. - ALTERMANN, HORST. Par force hunt, olie på lærred.
signeret nederst til venstre og påskrevet. "H. Altermann/ D.dorf", ca 60x80cm, indrammet, samlet mål ca. 72x94cm Altermann, Horst (1925-1978, Düsseldorf landskabs- og jagtmaler).