203977. SPISKEDE. Sølv. Mikael Hammarberg. 1764 Härnösand.
Stemplet. H. MH. F. Kattefod.
Fremstillet i 1764 af Mikael Hammarberg i Härnösand.
Violin skaft.
Varemærke.
Vægt 40 gram.
Længde 19 cm.
Mikael Hammarberg 1727-1789.
Gravering.
Mindre ridser.
Noget bule.