20376. SKAB, gustaviansk stil, 20. århundrede.
Fineret med blandt andet jacaranda, mahogni, valnød og teak, Længde 88, bredde 38, højde 154 cm.
Ifølge oplysninger lavet på gustavianske møbler Onslunda.
Senere belysningsinstallation.