CANDELABRAR, 1 par, 1800-tallet, signeret.

203737. CANDELABRAR, 1 par, 1800-tallet, signeret.

Delvis brændt forgyldt, i form af en dreng og en pige. Til fire lys, 3 lysarme, ophængt med prismer.
Signeret JL forneden, sandsynligvis Frankrig, Højde 41,5 cm.

Forgyldning afslebet, aldersslitage, noget prisme ujævnt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.090