Delvis brændt forgyldt, i form af en dreng og en pige. Til fire lys, 3 lysarme, ophængt med prismer.
Signeret JL forneden, sandsynligvis Frankrig, Højde 41,5 cm.
Forgyldning afslebet, aldersslitage, noget prisme ujævnt.