203729. BORD, 3 tillægsplader, Carl Malmsten, Nordiska kompaniet, Stockholm, første halvdel af det 20. århundrede.
Bord på søjlefod, birk, skiltemærket NK og brændemærket CM Diameter 110, højde 76 cm Indsatsbrædder 50 x 2, og 60 cm.
Slitage, stød og ridser.