PORCELÆN, 3 dele, Kina Blandt andet Hsien Feng, ca 1850.

203449. PORCELÆN, 3 dele, Kina Blandt andet Hsien Feng, ca 1850.

Tallerkener, 2 stk, Hsien Feng, diameter 17,5 - 19,5 cm.
Skål. Diameter 18,5 cm.

Brugsslitage, skålen med krakelering i bunden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Skål. Diameter 18,5 cm.

Antal besøg: 1.220