LANDSKAB, eg, Charles Anderson - Falköping, første halvdel af det 20. århundrede, Art Nouveau.
203007. LANDSKAB, eg, Charles Anderson - Falköping, første halvdel af det 20. århundrede, Art Nouveau.
Proveniens: fra præstegården på Falbygden.
Længde 139, bredde 60, højde 200 cm.
Charles Anderson - Workshop for KUNSTSNØDKER - Falköping.
Magasin Falbygden nr. 47 1993 - Charles Anderson tømrermester i Falköping.