SPISEBORD & PENGEL, eg, Charles Anderson - Falköping, første halvdel af det 20. århundrede, Art Nouveau.
202981. SPISEBORD & PENGEL, eg, Charles Anderson - Falköping, første halvdel af det 20. århundrede, Art Nouveau.
Proveniens: fra præstegården på Falbygden.
Bord, længde 110, bredde 76, højde 103 cm.
Hængeskab, længde 57, bredde 22, højde 101 cm. Stemplet.
Charles Anderson - Workshop for KUNSTSNØDKER - Falköping.
Magasin Falbygden nr. 47 1993 - Charles Anderson tømrermester i Falköping.