LØRSKAB, eg, Charles Anderson - Falköping, første halvdel af det 20. århundrede, Art Nouveau.
202971. LØRSKAB, eg, Charles Anderson - Falköping, første halvdel af det 20. århundrede, Art Nouveau.
Stemplet.
Proveniens: fra præstegården på Falbygden.
Længde 81, bredde 54, højde 211,5 cm.
Charles Anderson - Workshop for KUNSTSNØDKER - Falköping.
Magasin Falbygden nr. 47 1993 - Charles Anderson tømrermester i Falköping.
Stemplet.