ALFRED JENSEN. Maleri, Hamborg Havn, 1916.

2027822. ALFRED JENSEN. Maleri, Hamborg Havn, 1916.

Alfred Jensen (1859-1935), maleri, Hamborg Havn, olie på lærred, 1916. Repræsentation af en bølgende vandmasse med flere skibe på en kyst, signeret, dateret og topografisk nederst til højre, samt indskrevet på en selvklæbende etiket, 54x84cm (76x106,5cm).

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 1.877