202454. FOOD GROUP, eg, 11 dele, Charles Anderson - Falköping, første halvdel af det 20. århundrede, Art Nouveau.
Proveniens: fra præstegården på Falbygden.
Stole med udskåret indretning, sæder med læder.
Bord, længde 171,5 bredde 89,5 højde 78 cm.
3 tillægsplader á 29 cm.
Charles Anderson - Workshop for KUNSTSNØDKER - Falköping.
Magasin Falbygden nr. 47 1993 - Charles Anderson tømrermester i Falköping.
Slitage, mærker, ridser. Repareret og forstærket bordplade.
Læderet på stole med slid, revner, ridser, pletter.
3 tillægsplader á 29 cm.