Fineret med elm. Tre skuffer, flankerende rodfinerede låger med underliggende skuffer. Bredde ca 110 cm, dybde 47 cm, højde ca 63 cm.
Slitage, mærker, ridser, skader. Bøjet nøgle.
Nøgle/nøgler findes