ASKEPOP og lysestage, 1900-tallet.

201890. ASKEPOP og lysestage, 1900-tallet.

Metalhund på sokkel / askebæger i sten. Lysestage med to lysestager i glas, udskåret indretning i træ af kurv/fad med fugl siddende over. Højde 9 - 14 cm. Bredde 12 - 27 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 535