201887. Kufferter, 2 stk. Første halvdel af det 20. århundrede.
En taske med teksten Oxelösunds Järnverk Længde 55, bredde 34, højde 18 cm Længde 42, bredde 37, højde 14 cm.
Mindre slitage og ridser på den større. Slitage og skader på indersiden af den mindreårige.