Kuffert / REJSEGARDEROBE, 2 stk. omkring århundredeskiftet 1900.
201886. Kuffert / REJSEGARDEROBE, 2 stk. omkring århundredeskiftet 1900.
Den mindre kuffert med bøjler.
Længde 76, bredde 49, højde 23 cm Længde 75, bredde 48, højde 24 cm.
Slitage og rust på beslag. Mindre slitage på indersiden. Stoffet som du trækker over på den lille kuffert med en mindre flænge og håndtag på den større er knækket, men fås.