Sæt , 9 dele, Kobolt. 1900-tallet.

201850. Sæt , 9 dele, Kobolt. 1900-tallet.

Skål. Højde 7,5, diameter 12 cm.
Gryde. Højde 13,5. (Sandsynligvis Monica Bratt, Reijmyre) Lysestage. Højde 14 cm.
Vase, firkantet. Højde 13,5 cm.
Bonbonjär. Højde 12 cm.
Vase med flæser. Højde 20,5 cm.
Plunta. (Reijmyre) Højde 16 cm.
Glas. Signeret Erik Höglund. Højde 10,5 cm.

Let Brugsslitage, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Bonbonjär. Højde 12 cm.

Let Brugsslitage, ridser.

Antal besøg: 1.290