THEODOR JÖNSSON. "VILE".

THEODOR  JÖNSSON. "VILE".
2017656. THEODOR JÖNSSON. "VILE".

Signeret, dateret 1963, olie på lærred 47x64 cm.
Proveniens: Testamenteret af kunstneren Theodor Jönsson, Esarp.
Udstillet: Lysmaleren Theodor Jönsson, Kunstgalleri, Staffanstorp 12/6-26/9 2021.

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Theodor Jönsson (1888–1966)

Tema

Theodor Jönsson - an artist's home

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Theodor Jönsson (1888–1966)

Tema

Antal besøg: 833