2017656. THEODOR JÖNSSON. "VILE".
Signeret, dateret 1963, olie på lærred 47x64 cm.
Proveniens: Testamenteret af kunstneren Theodor Jönsson, Esarp.
Udstillet: Lysmaleren Theodor Jönsson, Kunstgalleri, Staffanstorp 12/6-26/9 2021.