THEODOR JÖNSSON. "GAMMEL GROVE".

2017492. THEODOR JÖNSSON. "GAMMEL GROVE".

Signeret, dateret 1912-22, olie på lærred 91x116 cm Herkomst: Testamenteret til kunstneren Theodor Jönsson, Esarp.
Udstillet: Lysmaleren Theodor Jönsson, Kunstgalleri, Staffanstorp 12/6-26/9 2021.

Nogle mindre ridser.

Kunstner/designer

Theodor Jönsson (1888–1966)

Tema

Theodor Jönsson - an artist's home

Få foretaget en gratis vurdering!

Nogle mindre ridser.

Kunstner/designer

Theodor Jönsson (1888–1966)

Tema

Antal besøg: 3.151