Signeret, dateret 1912-22, olie på lærred 91x116 cm Herkomst: Testamenteret til kunstneren Theodor Jönsson, Esarp.
Udstillet: Lysmaleren Theodor Jönsson, Kunstgalleri, Staffanstorp 12/6-26/9 2021.