HORST JANSSEN (1929-1995). krage.

2016579. HORST JANSSEN (1929-1995). krage.

Horst Janssen (1929-1995), krage, radering, 1983, signeret, signeret, dateret og påskrevet 'zu Langenhorn' i pladen, ca. 21 x 29,5 cm, arkformat ca. 28x44 cm.

Minimale folder og isolerede brune pletter i kanten, to små rester af en montering på bagsiden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.337