2011368. ROCK CRYSTAL RING SØLV 925 signeret GAF.
Ringen er lavet af 925 sølv og stemplet, den bærer også betegnelsen "GAF", Sverige.
Den er sat med en stor, rund facetteret bjergkrystal på ca. 12 øre
Ringbåndet er kantet og arbejdet åbent forneden.
RG 55 = 17,3 mm indre diameter variabel Bjergkrystal 18 mm i diameter, vægt 6,3 gram.