EFTER SAMUEL HOWITT. "Harejagt 1.". Farvet gengivelseslitografi. Sandsynligvis midten af det 20. århundrede.
201017. EFTER SAMUEL HOWITT. "Harejagt 1.". Farvet gengivelseslitografi. Sandsynligvis midten af det 20. århundrede.
Fra printserien Tanker om Jagt. Afbildet og nummereret nedenfor: Sam. Howitt del., nr. 7. Nederst til højre: J. Clark & H. Merke skulptur. Ca. 44,5x55 cm. Indrammet under glas.