200779. SPEJL, forgyldt, Empire, Johan Wilhelm Malmberg, spejlfabrikant i Sundsvall. Midten af det 19. århundrede.
Udskåret signatur på verso. Mål 92 x 45 cm, mål spejlglas 42 x 28 cm.
Brugsslitage. Plade under en søjle mangler. Tørre revner. Mærker.